Lezárult az Országos Vérellátó Szolgálat és Magyar Vöröskereszt nyári véradókampánya
Az Országos Vérellátó Szolgálat és a Magyar Vöröskereszt június 15. és augusztus 31. között közös kommunikációs kampánnyal szólította meg a potenciális véradókat.
Az Országos Vérellátó Szolgálat és a Magyar Vöröskereszt június 15. és augusztus 31. között közös kommunikációs kampánnyal szólította meg a potenciális véradókat.
Idén is elindítottuk Hősképző kampányunkat, amelynek keretében november végéig a szervezetünk munkatársai és önkéntesei országszerte az elsősegélynyújtást népszerűsítő és oktató ingyenes foglalkozásokra várják az érdeklődőket. Idén az elsősegélynyújtók járványügyi biztonsága áll a kampány középpontjában.
A bócsai székhelyű Poli-Farbe Vegyipari Kft. 3.000 liter kéz- és felületfertőtlenítővel, valamint több mint 2.500 négyzetméter falfelület felújítására elegendő, speciális beltéri falfestékkel segítette két Bács-Kiskun megyei kórház, valamint két országos segélyszervezet, köztük a Magyar Vöröskereszt munkáját.
Egy életmentés és közel háromezer szakszerűen ellátott sérülés – ez az idei Balatoni Elsősegélynyújtó Szolgálat (BESZ) mérlege. A Magyar Vöröskereszt önkéntes elsősegélynyújtóinak a kagylók okozta vágások, valamint a kisebb sportsérülések adták a legtöbb feladatot.
A kiegyensúlyozott vérellátás érdekében a közelgő augusztus 20-i hosszú hétvége előtt és után véradásra hív az Országos Vérellátó Szolgálat és a Magyar Vöröskereszt.
Idén ünnepelte volna 10. évfordulóját a Hétcsoda Élménytábor, melyet a Magyar Ifjúsági Vöröskereszt tagjai hoztak létre sajátos nevelési igényű és hátrányos helyzetű gyermekeknek. Egy különleges kezdeményezésnek hála azonban idén is különleges élményeknek lehetnek részesei a fiatalok.