Magyarország Kormánya felhívást intézett az egyházi és civil szervezetek számára, új kisközösségek létrehozásának, fejlesztésének elősegítése a helyi igények felszínre kerülése érdekében, továbbá a meglévő közösségek megerősítésének megvalósítása érdekében. A Kormány a Partnerségi Megállapodásban célul tűzte ki a társadalmi együttműködés előmozdítását és a szegénység, valamint a hátrányos megkülönböztetés elleni küzdelmet. Jelen pályázati konstrukció elsősorban a fiatalok, a családok és fizikailag-szellemileg friss idősek, nyugdíjasok kisközösségi kereteken belül szerveződő társadalmi, gazdasági aktivizálásával, közéleti szerepvállalásuk erősítésével, karitatív, önkéntes alapon végzett tevékenységeivel, a generációk közötti együttműködéssel segíti elő a területi és társadalmi kiegyenlítődést.
A projekt helyi igényekre reagál. A társadalmi szervezetek tevékenységükkel hozzájárulnak a település élhetőségének javulásához. Olyan feladatokat vállalnak fel, amelyek megkönnyítik a hátrányos helyzetű csoportok, személyek, családok életét, helyi társadalomba illeszkedését, csökkentik a településről való elvándorlás mértékét. A pályázat keretén belül toborzás, önképzés, érzékenyítő tréning, önkéntes menedzsment képzés, esélyegyenlőségi képzés, generációk közötti együttműködés: érzékenyítő program, önkéntes tevékenység: szívességbank készítése, településszépítő közösségi nap, hagyományőrző nap, közösségi fórumok, katolikus találkozó, sport klub, ifjúsági táborok, szívesség csere, generációs találkozók, családi életre nevelés, ifjúsági klub, klubfoglalkozások valósulnak meg.
A projekt a Baranya megyében élőknek, elsősorban a 14-35 év közötti, valamint a 60 év feletti hátrányos helyzetű személyek számára nyújt olyan szolgáltatásokat nyújtani, melyek kiegészítik a helyi szociális és kulturális alapellátás feladatait, fejlesztik a célcsoporttagok problémamegoldó és konfliktuskezelési készségét, képességét; segítik a társadalmi felzárkózásukat és növeli a karitatív tevékenységek irányába történő aktivitásukat. Ezen okból önkéntes program beindítását, közösségépítő programok és események szervezését, valamint készség és képességfejlesztő tréningek és képzések megvalósítását tervezzük. A célcsoport direkt megszólításán túl olyan események, programok is megvalósulnak, melyek a többségi társadalom érzékenyítését szolgálják, segítve ezzel is az elsődleges célcsoport esélyteremtését, felzárkózását. Workshopokat, szakmai programokat is szervezünk, melyek színtérként kívánnak szolgálni az egészségügyi, szociális, egyházi, oktatási, foglalkoztatási, kulturális, sport és bűnmegelőzési területen dolgozó szakembereknek a közös gondolkodásra, megoldási javaslatok, modellértékű programok kidolgozásra, jó gyakorlatok megismerésére, adoptálására. További cél, hogy a helyi szakmai szervezetek támogatásával olyan kisközösségek létrejöttét és működését segítse, melyek a helyi szükségletekre épülve képesek kiaknázni a lehetőségeket, továbbá képesek a hosszútávú, fenntartható működésre. Az önkéntes program beindításával erősítjük a generációk közötti együttműködést és a társadalmi felelősségvállalást, továbbá a tapasztalatszerzés által a munkaerő-piaci helyzet javítását. Az érintettek az önkéntes tevékenység által biztosítják az 50 óra közösségi szolgálati, vagy a 30 napnyi közérdekű önkéntes tevékenységi kötelezettségüket, megfelelve a jogszabályi kötelezettségeknek, továbbá az önkéntes tevékenységek segíthetik a diákokat a pályaválasztásban, a pályakezdőket és a munkanélkülieket a munkatapasztalat szerzésben és a közösségekbe történő visszakerülésben, ahol fejleszthetik a problémamegoldó és alkalmazkodó képességüket. A szervezetünk rendelkezik esélyegyenlőségi tervvel.
Biztosítjuk, hogy a kommunikációnk során nem közvetítünk szegregációt, csökkentjük a meglévő előítéleteket. A helyszínválasztáskor biztosítjuk az egyenlő esélyű hozzáférést, valamint esélyegyenlőségi és környezeti fenntarthatósági felkészítést szervezünk.