Mérföldkő a Magyar Vöröskereszt és az Országos Mentőszolgálat együttműködésében
A Magyar Vöröskereszt egy tömeges baleseti egységként szolgálatba álló speciális gépjárművet adott át üzemeltetésre az Országos Mentőszolgálat részére.
Az átadó ünnepségen Kardos István, a Magyar Vöröskereszt főigazgatója adta át a járművet Dr. Constantinovits Miklósnak, az Országos Mentőszolgálat megbízott főigazgatójának.
A speciális feladatokra kialakított jármű jelentősen hozzájárul a hazánkban potenciálisan bekövetkező veszélyhelyzetek, tömeges sérüléssel járó események és katasztrófák hatékonyabb kezeléséhez. Egyúttal tovább erősíti Magyarország felkészültségét a hazai és nemzetközi humanitárius, valamint katasztrófahelyzetekre történő reagálásban.
A Mercedes Sprinter gépjárművet a Spanyol Vöröskereszt adományozta a Magyar Vöröskereszt részére 2023 novemberében.
A tömeges baleseti egység első bevetésére egy NATO gyakorlaton került sor Észtországban, 2026 júniusában. A Vigorous Warrior 2026 nemzetközi katonai-egészségügyi gyakorlaton az Országos Mentőszolgálat és a Magyar Vöröskereszt közösen vett részt.
Fotók: Kerényi Dóra, Kis Virág Bianka