https://voroskereszt.hu/galeria/szolnokon-ultettuk-el-a-veradok-fajat-a-veradok-vilagnapjan-2023-ban/

Szolnokon ültettük el a Véradók fáját a Véradók Világnapján 2023-ban


Június 14-e a Véradók Világnapja. A jeles nap alkalmából a Magyar Vöröskereszt a 2020-ban indított hagyománya keretében idén egy vérjuhar facsemetét ültetett el Jász-Nagykun-Szolnok vármegyében, Szolnok belvárosában.

Az ünnepségen felszólalt dr. Sinkó-Káli Róbert, a Magyar Vöröskereszt Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Szervezetének elnöke, Szalay Ferenc polgármester, az Országos Vérellátó Szolgálat képviseletében Szabó Sipos Barnabás, a Vér nagykövete. Beszédet mondott Fodor Antalné dr., a Magyar Vöröskereszt elnöke, aki a helyszínen rávilágított: szükség van a faültetéshez hasonló aktusra, amely több, mint a tankönyvekben olvasható szónoklatok, konkrét cselekedet a véradás népszerűsítésére.

A részletekért kattintson ide.  [1]

A fotókat készítették: Démény István, Gyuricska Éva, Szabó Virág és Waller-Fekete Judit